Dizainas ir architektūra: 5 patarimai, kaip sukurti patogesnę erdvę

Niekam ne paslaptis, kad šiuolaikiniame gyvenime sunku atsipalaiduoti ir pailsėti. Nuo ilgos darbo savaitės ir socialinės žiniasklaidos perkrovos iki eismo, triukšmo ir streso – mūsų sparčiai besivystančiame pasaulyje pabėgti nuo visko yra sunkiau nei bet kada anksčiau. Daugiau info: https://www.architektugildija.lt/namu-projektai/ Laimei, šiek tiek apgalvojus, pasitelkus dizaino žinias ir truputį sveiko proto, kiekvienas namas gali tapti šventove – net jei neturite daug erdvės. Kad būtų lengviau pradėti, pateikiame penkis būdus, kaip namuose sukurti patogesnę erdvę:

Planuokite iš anksto

Jei planuojate persikraustyti ar atnaujinti namus, būtinai atsižvelkite į turimą erdvę ir į tai, ko iš jos norite. Jei nežinote, nuo ko pradėti, pabandykite sudaryti darbų sąrašą, į kurį įtraukite visas sritis, kurias norėtumėte pagerinti, taip pat dizaino idėjas ir savo biudžetą. Taip galėsite nustatyti prioritetus, sumažinti išlaidas ir užtikrinti, kad nepraleisite svarbiausių sričių, pavyzdžiui, darbo vietos. Kai žinosite, ko norite, bus lengviau mintimis suplanuoti erdvę ir sugalvoti, kaip viską sutalpinsite savo namuose. Gali būti, kad tam tikrus kambarius, pavyzdžiui, namų biurą, reikės perplanuoti iš pagrindų. Galite sumažinti netvarką ir geriau išnaudoti erdvę pertvarkydami tokias erdves kaip namų biuras arba virtuvė, kad joje tilptų daugiau prietaisų.

Investuokite į tinkamus baldus

Renkantis baldus namams, gali kilti pagunda rinktis madingo dizaino ar brangius daiktus, tačiau iš tiesų geriau laikytis klasikos ir investuoti į kokybiškus daiktus, kurie tarnaus ilgai. Blogo dizaino ar prastai pagaminti baldai gali labai sumažinti jūsų namų komfortą, todėl skirkite laiko įsitikinti, kad viskas, ką dedate į savo namus, nuo sofos iki kėdžių, jus džiugins. Tai nereiškia, kad turite pirkti pačius brangiausius rinkoje esančius daiktus, tiesiog reikia pirkti daiktus, kurie yra sukurti taip, kad tarnautų ilgai ir atitiktų jūsų poreikius bei gyvenimo būdą. Iš dalies tai gali priklausyti ir nuo jūsų namų išplanavimo. Jei jūsų namuose trūksta vietos arba jei trūksta grindų ploto, gali tekti dalį baldų, įskaitant sofas, atiduoti saugoti į sandėlį. Tokiu atveju būtinai apsvarstykite, kokį poveikį tai gali turėti bendram jūsų namų komfortui. Jei norėdami pasiekti savo sofą turėsite vaikščioti arba lipti per daugybę daiktų, galite jaustis nusivylę ir susierzinę, jau nekalbant apie nedidelę klaustrofobiją.

Investuokite į tinkamą apšvietimą

Nors jūsų namų baldai ir apšvietimas sudarys didžiąją dalį jūsų namų komforto, taip pat svarbu prisiminti, kad niekada nesijausite 100 % patogiai erdvėje, kad ir kaip viliojančiai kvepėtų, kad ir kokios gražios spalvos būtų ar kokie patogūs būtų jūsų baldai, jei nebūsite tinkamai nusiteikę. Tai reiškia, kad reikia investuoti ne tik į aplinkos apšvietimą, bet ir į nuotaikingą apšvietimą, atitinkantį jūsų konkrečius poreikius ir pageidavimus, įskaitant apšvietimą, sukuriantį tam tikrą atmosferą, pavyzdžiui, neryškią geltoną šviesą užmigti arba švelnią mėlyną šviesą atsipalaiduoti. Taip pat galite apsvarstyti galimybę investuoti į keletą nuotaiką kuriančių židinių, kurie tampa vis populiaresniu pasirinkimu ne tik dėl savo grožio, bet ir gebėjimo sukurti tam tikrą atpalaiduojančią atmosferą. Svarstymai, ar nereikia išplėsti apšvietimo arba pridėti daugiau šviestuvų, taip pat galėtų būti gera pradžia. Galbūt tai neatrodo labai svarbu, tačiau tinkamas apšvietimas gali labai pakeisti jūsų namų jaukumą, net jei to nepastebite.

Įkvėpkite kvapų, naudodami tinkamas spalvas ir tekstūras

Tinkamų kvapų ir spalvų suteikimas jūsų namams gali iš tiesų pagerinti jūsų komforto lygį. Tai gali būti investicija į kelias žvakes ar kvapiuosius purškiklius, kad sukurtumėte puikią nuotaiką, arba į namų orą įpilkite keletą eterinių aliejų. Jei trūksta vietos, galbūt geriau investuoti į difuzorių, kurį galima pastatyti beveik bet kur ir kuris, neužimdamas daug vietos, sukurs natūralesnį kvapą, panašiai kaip kištukinis oro gaiviklis. Taip pat galite apsvarstyti galimybę investuoti į keletą dekoratyvinių daiktų, pavyzdžiui, vazų su gėlėmis ar kvapiųjų eterinių aliejų, kurie padės sukurti tobulą kvapą ir spalvų paletę jūsų namuose. Taip pat galite pridėti smilkalų aromato, kuris ypač atpalaiduoja, arba įnešti kvapo, pavyzdžiui, vanilės, kuris jus ramina.

Pridėkite šiek tiek savęs ir savo augintinių, kad jaustumėtės asmeniškesni.

Nors jums gali kilti pagunda išlaikyti savo namus beveik visiškai beasmenius, tik su būtiniausiais daiktais ir dekoru, kuris padeda jums funkcionuoti, svarbu prisiminti, kad dėl to jūsų erdvė ne tik taps beasmenė ir šalta, bet ir bus sunku su ja užmegzti ryšį ir paversti ją saugia erdve. Jei trūksta vietos, galbūt geriau investuoti į keletą dekoratyvinių daiktų, kurie padėtų jums suasmeninti namus, pradedant nuotraukomis ir plakatais su mėgstamomis vietomis ir baigiant asmeniniais daiktais, pavyzdžiui, drabužiais, kurie primena, kas esate ir ką mylite, arba naminiais gyvūnais. Taip pat vertėtų kūrybiškai kurti dekorą, kad namai taptų panašesni į namus, net jei jie neužima daug vietos, pridedant keletą dekoratyvinių daiktų, pavyzdžiui, augalų, kurie padeda sukurti jaukumo įspūdį.

Įsileiskite į savo erdvę daugiau dienos šviesos

Jei rimtai siekiate, kad jūsų namai taptų jaukia erdve, galbūt geriau investuoti į kelis papildomus langus arba atblokuoti esamus, kad užtikrintumėte, jog jūsų namuose būtų kuo daugiau natūralios šviesos. Namai bus ne tik šviesūs ir spalvingi, bet ir kvėpuos, juose bus daugiau gyvybės ir mažiau tvanku, be to, sumažės sąskaitos už elektrą. Natūralios šviesos užstojimas gali turėti realią įtaką jūsų namų komforto lygiui, todėl juose gali būti tvanku ir nejauku. Skirdami laiko langams atidaryti arba, jei tai neįmanoma, juos atblokuoti, kad į vidų patektų kuo daugiau natūralios šviesos, iš tiesų padidinsite ne tik namų komfortą, bet ir jų vertę.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*